A megfelelő, alvásszakértő orvos által ellenőrzött terápia betartásával azonban az állapota már másnap érezhetően javul, majd rövid időn belül tünetmentessé válik, hiszen megszűnnek a légzéskimaradások, ezáltal a véroxigénszint ingadozás, így az alvás újra pihentetővé válik.
Ha megállapítást nyer, hogy Ön alvási apnoé beteg, további általános módszerekkel és különleges kezelésekkel segíthet állapotán.
Milyen kezelési módszerek léteznek?
Amennyiben a műszeres alvásvizsgálat során Önnél közepes vagy súlyos obstruktív alvási apnoe szindrómát állapítottak meg, kezelőorvosa az alábbi terápiás megoldásokat javasolhatja.
Ha az obstruktív alvási apnoéja nem súlyos fokú, az általános alváshigéniai szokásokon túl, az alábbi módszerekkel és életmódbeli változtatásokkal segíthet az állapotán.
Csökkentse testsúlyát
Már a kismértékű súlyveszteség –például 10 kgmínusz egy 100 kg testsúlyú páciens esetén, akinek 80 kg körül lenne az ideális testsúlya- javíthat az alvás közbeni légzés minőségén.
Kerülje az alkoholfogyasztást!
Az alkohol ugyanis gyengíti a légzést, valamint gyakoribbá és súlyosabb mértékűvé teszi a légzéskimaradásokat.
Kerülje az altatók használatát!
Az altatók, az alkoholhoz hasonlóan, elernyesztik a torok izmait, ígygyengítve a légzést, és rontva az apnoés beteg állapotát. Kivételt képezhetnek azok a páciensek, akiket gyakori, nem OSA eredetű ébredések is sújtanak.
Figyeljen a gyógyszerhasználatra!
A fejfájásra, szorongásra és más gyakori problémára felírható gyógyszerek befolyásolhatják alvását és légzését.
Oldalán vagy hasán fekve aludjon!
Néhány embernél csak akkor jelentkezik a jellegzetes légzéskimaradás, ha a hátán alszik. A hát mögé erősített párnák, vagy egy teniszlabda a pizsama hátsó oldalára rögzítve egész éjszakára megakadályozhatják a háton fekve alvást.
Eos provident recusandae optio maxime dignissimos? Molestias id, blanditiis reiciendis culpa dolores et incidunt nobis iusto, quos dolor animi officiis dignissimos facilis.